eMahkeme
VİZYONUMUZ eMahkeme, hayatın içindeki aile uyuşmazlıkları, ticareti uyuşmazlıklar, işçi işveren uyuşmazlıkları ve diğer tüm hukuki uyuşmazlıkları, adli süreçte yaşanan yetki, görev, mesafe gibi zorlukları yaşatmadan başvurulabilecek adres olmayı hedeflemektedir.

Türkiye’nin ilk online uyuşmazlık çözüm portalı olan eMahkeme, kullanıcılarına ve üyelerine yaşadıkları hukuki uyuşmazlıklarında karşı taraf ile online müzakere imkanı sağlamayı hedeflemekte ve uyuşmazlık çözümlerini kolayca çözerek insanımıza hizmeti amaçlamaktadır. Kullanıcı ve sistemi kullanan üyeler hukuki uyuşmazlıklarını online olarak müzakere ederken bir Arabulucunun yardımına her zaman başvurabilecek, sorununu online olarak uzman bilirkişilere danışabilecek, bu sorunun çözümünde muhtemel risklerini online ortamda hesaplayabilecektir.

eMahkeme kullanıcıları online uyuşmazlık çözüm portalını zaman, mekan, resmiyet telaş ve imkansızlıklarını hiç düşünmeden internet ve bilgisayar ile mobil iletişim araçlarının bulunduğu her yerde ve her saatte güven içerisinde kullanabileceklerdir.

eMahkeme kullanıcıları ve üyelerine 10 gün kadar kısa bir süre içerisinde hukuki uyuşmazlıklarını gizlilik içerisinde çözebilme hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca eMahkeme ile ulaşılan çözüm adli süreçteki mahkeme kararlarıyla aynı hukuki güvenceye sahip olacaktır

Bu düşünce ile hizmete sunmayı düşündüğümüz eMahkeme Online Uyuşmazlık Çözümü Portalı kısa sürede kullanıcı ve üyelerimiz ile Adalet Bakanlığı Arabuluculuk siciline kayıtlı Arabulucuların hizmetine sunulmuştur.