eMahkeme
eMahkeme – Riskin Farkında Mısınız?

eMahkeme ile mevcut takip ettiğiniz veya açmayı düşündüğünüz davanızda riskin farkında mısınız?

eMahkeme – Hukuki Uyuşmazlıklarınızın Çözümünde Riskinizi Hesaplayarak Kazançlı Çıkabilirsiniz.

Hayat içerisinde eşinizle, işvereniniz, işçinizle ürünlerini tükettiğiniz mağaza zinciriyle, kıyafetlerini beğendiğiniz giyim markasıyla, trafikte yani yaşamın her alanında çeşitli uyuşmazlıklar ve hukuki ihtilaflarla karşılaşabilirsiniz. Bu ihtilafların çözümünde 10 yıl öncesine kadar risk analizi yapmak hiç de mantıklı değildi, çünkü ihtilaflarınızı çözebilmeniz için yalnızca bir yol vardı. Mahkemelere giderek onların sizden talep ettiği masrafları yapmanız, uzun yargılama süreçlerini beklemeniz ve sonuca razı olmanız gerekmekteydi. Bir örnek vermek gerekirse internetten yapmış olduğunuz alışverişin 2 gün içerisinde kapınıza teslim edilmesi o internet sitesinden alışveriş yapmamızda en büyük etkenken iken, alışveriş yapılan internet sitesiyle bir hukuki ihtilaf yaşadığımızda ise 2 yıl kadar uzun bir yargılama sürecini beklemeniz gerekmekteydi. Fakat bugün bu masraflara katlanmanız uzun yargılama süreçlerini beklemeniz ve sonuca razı olmanız gerekmiyor. Bugün hayat içerisinde bir sorunla karşılaştığınız zaman bir tek çözüm yolu yok.

Günümüzde birçok uyuşmazlık çözüm yolundan bahsedebiliriz. Peki, bu yollardan hangisi sizin ihtilafınız için en ekonomik ve en hızlı çözüm yolu. Hukuki ihtilaflarınızın çözümü için klasik yöntemleri kullandığınızda ne kadar masraf yaparsınız, hangi süreçler sizi bekler ve bu ihtilafta haklı çıkma olasılığınız nedir. Tüm bu soruların cevabını bilmeden yapılan girişimler sonucunda haklı çıksanız dahi bu süreçlere katlanmanıza değer mi? Tüm bu soruların cevapları eMahkeme risk analizi hizmetinde. Bir davada veya yasal süreçte ne oranda haklı çıkabileceğinizi Adalet Bakanlığı İstatistikler Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Adalet İstatistiklerinden faydalanarak tespit ettikten sonra bu talep için ne kadar masraf ne kadar harç ödeyeceğinizi hesaplıyoruz. Yargılamanın ortalama kaç sene süreceğini sizlere hatırlatıyoruz. Sizler için en faydalı ve menfaatinize en uygun uyuşmazlık yolunu tavsiye ederek risk analizi yapmanızı sağlıyoruz.

Mevcut takip ettiğiniz davada veya açmayı düşündüğünüz davalarda riskinizi hesaplayarak talebinizi netleştirmenizi sağlıyoruz. Çünkü yanlış veya fazlaca bir talepte bulunmasınız durumunda karşı vekâlet ücreti ve yargılama masraflarına katlanmak zorunda olduğunuzu biliyor ve bu çerçevede risk analizi hizmeti sunuyoruz. Sonuç olarak belki de bugünün 10 TL si 2 sene sonranın 100 TL sinden ekonomik olarak daha büyük olabilir bu parametreyi sizlere hatırlatıyoruz.